Junior Representatives

As reported before Xmas the Club is very proud to have a number of Juniors selected to play in representative teams over the coming weeks:

Claudie Fatone Under 12 Girls Shield – Katie Boyle

Russell Allen Under 14 Shield – Chris Perkins

Nolan Cup Under 14 Blue Team – Charlie Amoore and Sam Boyle

South East Bayside Breakers Girls Under 14 Team – Hannah Layzell

Moorabbin Hatch Under 15 Team – Harrison Crisp

1913339_10204041223285386_8398436710273150717_o

Chris Perkins and Sam Boyle with their SECA Caps

Fixtures for all the representative teams are below.  I know all Juniors and their families would appreciate seeing members of the “Centrals” at games to cheer them on. Well done on selection and good luck!!

 

Claudie Fatone Under 12 Girls Shield – Katie Boyle

Mon 5 Jan(10:00 AM) Ringwood District CA   v South East CA Knox Gardens Reserve
Tue 6 Jan(10:00 AM) South East CA   v  Ferntree Gully & Dist CA Knox Gardens Reserve
Wed 7 Jan(10:00 AM) Yarra Valley CA   v  South East CA Knox Gardens Reserve
Fri 9 Jan(10:00 AM) TBD   v  TBD TBD
Sun 18 Jan(10:00 AM) TBD   v  TBD Chelsworth Park #N/W

 

Russell Allen Under 14 Shield – Chris Perkins

Mon 5 Jan(10:00 AM) Western Region Junior CA   v  South East CA McIvor Reserve 1
Tue 6 Jan(10:00 AM) South East CA   v  Diamond Valley CA Le Page Park #2
Wed 7 Jan(10:00 AM) South East CA   v  Box Hill Reporter District CA Le Page Park #2
Fri 9 Jan(10:00 AM) North West Metropolitan CA   v  South East CA Shore Reserve
Mon 12 Jan(10:00 AM) South East CA   v  Eastern CA Le Page Park #2
Tue 13 Jan(10:00 AM) Q/F TBD v TBD
Thu 15 Jan(10:30 AM) S/F TBD v TBD
Sun 18 Jan(10:00 AM) Final TBD v TBD Macleay Park #2

 

Nolan Cup Under 14 Blue Team – Charlie Amoore and Sam Boyle

Mon 5 Jan(10:00 AM) South East CA – Blue   v  Mornington Peninsula CA King George IV Res…
Tue 6 Jan(10:00 AM) West Gippsland CA   v  South East CA – Blue Beaconsfield Upper Res
Wed 7 Jan(10:00 AM) Ringwood District CA   v  South East CA – Blue Walker Reserve
Fri 9 Jan(10:00 AM) South East CA – Blue   v  Yarra Valley CA King George IV Reserve
Mon 12 Jan(10:00 AM) Ferntree Gully & District CA   v  South East CA – Blue Kings Park No 1
Tue 13 Jan(10:00 AM) TBD v TBD
Thu 15 Jan(10:00 AM) TBD v TBD
Sun 18 Jan(10:00 AM) TBD v TBD Macleay Park #3

South East Bayside Breakers Girls Under 14 Team – Hannah Layzell

Wed 14 Jan(9:30 AM) South East Bayside Breakers   v  Barwon Rockettes Baxter Park
Wed 14 Jan(1:20 PM) South East Bayside Breakers   v  Inner East Emus Baxter Park
Thu 15 Jan(9:30 AM) South East Bayside Breakers   v  Inner South East Scorpions Baxter Park
Thu 15 Jan(1:20 PM) QF TBD v TBD TBC
Fri 16 Jan(9:30 AM) SF TBD v TBD TBC
Fri 16 Jan(1:20 PM) Final TBD v TBD Chelsworth Park


Moorabbin Hatch Under 15 Team – Harrison Crisp

Tue 6 Jan(10:00 AM) Moorabbin   v  Ormond Moorleigh Community Reserve
Wed 7 Jan(10:00 AM) Brighton   v  Moorabbin Boss James Reserve
Thu 8 Jan(10:00 AM) Moorabbin   v  Caulfield Moorleigh Community Reserve
Sun 11 Jan(10:00 AM) Elsternwick   v  Moorabbin Elsternwick Park No 1
Tue 13 Jan(10:00 AM) Moorabbin   v  Kingston Saints Moorleigh Community Reserve
Wed 14 Jan(10:00 AM) Malvern   v  Moorabbin Malvern City Oval

 

Add a Comment